Teisipäev, 19. jaanuar 2010

Raadiosaatja + GPS ühes

Täna mõtlesin, et tutvustaks teile Garmin raadiosaatja ja GPS ühes seadet - Rino 530HCx. Nimi "Rino" viitab ninasarvikule ja sarnasus seadme ning suure looma vahel on kohe ära tuntav - lühike GPS antenn ja pikem raadioside antenn selle kõrval. Tegemist on ainulaadse seadmega, sest sarnaseid kooslusi te naljalt mujalt ei leia. Mida antud seade siis võimaldab? Kõige huvitavam vast ongi raadiosaatja ja gps kooslus. Kahe samasuguse seadmega on võimalik üksteisega rääkida (raadiosaatja võimusus 5W ja ulatus kuni 22km) ja näha teineteise asukohta kaardil. Loomulikult saad ka kasutada seadet, kui tavalist GPS`i või raadiosaatjat, lülitades menüüst vastava funktsiooni välja.
Antud seadmel on kaasas liitium-aku, mis tagab umbes 14 tunnise aku kestvuse, kui gps ja raadiosaatja on sisse lülitatud. Ühe funtsiooni välja lülitamisel (gps või raadiosaatja) pikeneb aku kestvus 2 korda. Akul on ka vibratsioon, mis on teretulnud nähtus mürarikkas keskkonnas.

GPS`i funktsioonidest rääkides, sisaldab seade kõiki funktsioone,
mis legendaarne GPSMAP 60CSx seade. Kõigele muule lisaks suudab näidata temperatuuri. Hea satelliitide nähtavuse tagab kõrg-tundlik GPS vastuvõtja. Töötab temperatuuri vahemikus -20st kuni +60 kraadini. seega sobib ideaalselt ka mägedes kasutamiseks või talvisele matkale. Magnet kompass aitab täpset suunda määrata ka halva taevalaotuse nähtavuse korral ja baromeetriline altimeeter näitab täpset rõhumuutust ja kõrgust merepinnast. Nii palju siis tehnilisest poolest.
Tänu ainulaadsele kooslusele
leiab Rino 530HCx`ile lugematuid kasutusvõiamlusi alates seenele minekust, lõpetades navigeerimisega linnas. Omast kogemusest võin lisada, et seadet on lihtne ja mugav kasutada nii maastikul (kasutatud Puerto Rico vihmametsas), kui ka linnas (New York City). Seda toredat ja ainulaadset seadet saad sa meilt loomulikult rentida. Kui oled minemas seltskonnaga reisile, mägedesse suusatama, matkama või kuhu iganes, leiad selleks hea abimehe meilt. Lisainfot saad rendi lehelt: Rent
Sinu Garmineesti.ee

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar