Teisipäev, 16. märts 2010

Rattakompuuter Edge 500 ja Rigo Räim

Garmin Edge 500

Garmin tutvustas hiljuti kõige uusimat liiget Edge rattakompuutrite seas - EDGE 500. Uus seade kaalub vaid 56g, sisaldades ka kõrgtundliku GPS vastuvõtjat ja ühildub ANT+ juhtmevabade seadmetega (komplektis pulsivöö ja pedaali pöörete ja kiiruse andur). Seadme väljatöötamiseks on kasutatud tagasisidet profijalgratturitelt Garmin-Slipstream meeskonnalt, kes soovisid väiksemat seadet suurema ekraaniga, lihtsalt kasutatavaid nuppe ja tugevamat hoidikut. Garmin võttis nõu kuulda ja tulemuseks saigi sini-valge disainiga Edge 500.

Tehniline info
Loodud jalgratturitele, GPS vastuvõtjaga varustatud Edge 500 näitab ja salvestab kiirust, vahemaad, aega, GPS asukohta, kõrgust, põletatud kaloreid, tõusu ja langust (baromeetriline altimeeter), pulssi, temperatuuri, pedaali pöördeid ja kiirust (andur tagarattal). Tänu kõrgtundlikule GPS vastuvõtjale ning HotFix funktsioonile saavutab ja säilitab seade kiirelt satelliit signaali vastuvõtu.
Lisaks vahetab Edge 500 automaatselt ajatsoone ja teavitab sõitjat, kui timer pole liikumisel sisse lülitatud. Sisse-ehitatud aku peab vastu kuni 18 tundi.


Edge ja Rigo Räim
Garmini uus rattakompuuter Edge 500 on nii hea, et seda kasutab ka Eesti üks andekaimaid noori jalgrattureid Rigo Räim. Rigo ise ütleb: "Hetkel ei tea ühtegi teist võrdväärset tootjat / kompuutrit. Kõik vajalik on kerge vaevaga nähtav ja lihtne on peale treeningut või võistlust ka andmeid arvutist analüüsida. Samuti välistab gps võimaluse eksida ja nii võib alati julgelt sõita uusi ja huvitavaid teid."
Lõpetuseks lisab Räim: "Loodan, et Garmin kasvatab oma edumaad konkurentide ees veelgi :D".

Ka meie loodame, et Garmin hoiab lippu kõrgel ja teeb igapäeva treeningud sportlaste jaoks lihtsamaks ja tulemuslikumaks.

Rigo Räim tulemused:

Euroopa MV eraldistart (U23) 42. Koht
Eesti MV kriteeriumis (U23) 3.
Eesti MV eraldistart (U23) 2.
Eesti maanteekarikas 2.
Aerobike karikasari 2.
Killin Kaivin GP 2.
Eesti maanteereiting (U23) 2.

1 kommentaar:

  1. ProTour rattameeskonna nimi on 2010 aastal Garmin-Transitions. Rigole aga palju jõudu ja kiireid kilomeetreid!

    VastaKustuta