Teisipäev, 25. juuni 2013

Garmin Monterra

Garmin Monterra
Garmini uus Monterra on suur nagu Montana, šikk nagu Oregon 600 ja pakitud täis erinevaid funktsioone, andureid ja kommunikatsiooni võimalusi. Monterra on esimene Garmin käsi-GPS, mis kasutab Google Android operatsioonisüsteemi. Ainult SIM-kaardi tugi on puudu.

Garmini uut lipulaeva nimetatakse Monterra-ks. Tundub, et suur vend uuele Oregon 600-le ja on natuke suurem ja raskem kui eelmise aasta Montana mudelid. Tänu oma suurusele 4-tollisele ekraanile, stiilsele disainile, erksale multi-touch ekraanile näeb Monterra välja nagu täisväärtuslik nutitelefon.

Monterra sisemuses peitub - esimest korda Euroopa Garmin seadmes - Android operatsioonisüsteem. Praegune Android versioon 4.04 on uuendatav tuleviku Android versioonideks.

Ja seega interneti võimalus! Monterra-l on erinevaid side võimalusi. Ta saab ühendada Wi-Fi võrku tänu Wi-Fi moodulile. Bluetooth 3.0 abil koos oma nutitelefoniga saad lihtsalt online`i minna. ANT + kasutatakse tavapäraselt koos südame rütmi ja temperatuuri anduritega. Google Play appist saab alla laadida erinevaid rakendusi - isegi teise tootja navigatsiooni rakendusi. Läbi NFC (Near Field Communication) saab juhtmevabalt andmeid jagada teiste Android seadmetega.

Nagu uued eTrex ja Oregon 600 seeriad, pakub ka Monterra GLONASS tuge.
 Montana, Monterra ja Oregon 600


Lisaks baromeetrilisele altimeeterile ja elektroonilisele kompassile, güroskoobile ja kiirendusmõõturile, on seadmel UV andur, mis hoiatab tugeva päikesekiirguse eest.
Kaaludes 375g (koos akudega) on Monterra on jälle veidi raskem kui Montana (333g).
Kvaliteetne mahutundlik 4-tolline peegeldumisvastane mineraalklaas ekraan, mida esitati hiljuti Oregon 600-l, tagab lihtsa ja mugava kasutamise.

Monterra pakub samu võimalusi nagu Montana - kas kasutad 2000 mAh akut või siis kolme AA patareid.

Monterra Tagakülg
Esmakordselt käsiseadmes mikrofon ja kõlar- Monterra annab iseseisvalt hääljuhiseid! Üle WiFi-ühenduse saab kasutada ka Skype-i.

Monterra-ga saab kasutada Montana seeria hoidikuid. Saad ühendada kõlarid või kõrvaklapid ning kuulata raadiot või oma lemmikmuusikat MP3-failidelt. 8 MP kaamera ja HD video funktsioon on ka seadmel täitsa olemas.


Garmini Monterra valmib septembris ja peaks müüki jõudma 3.kvartali lõpus või 4.kvartali alguses.

4 kommentaari:

 1. 4-tolline ekraan ja punktitihedus 272 x 480 pikslit? Tõsiselt???

  VastaKustuta
 2. Ekraani resolutsioon ei ole väliseadmetel eesmärk omaette.

  VastaKustuta
 3. Kuna tegemist on androidseadmega, siis tarkvarana kasutatakse tõenäoliselt Garmin Streetpilot versiooni. Vähemalt telefonil proovides polnud see võimeline otsima talunimede järgi. Seega on mõistlik külaarvestuses kasutada mobiiltelefonis mõnda teist tarkvara, kuna telefon peab ju ikka olema. Täpsemaks otsinguks aga kasutada oma vana Garmini seadet, mis töötab ideaalselt originaal Regio kaardiga.

  VastaKustuta
 4. Usun, et Regio kaardi ja talu nimedega probleemi ei teki. Eks täpsemalt selgub juba seadme saabudes.

  VastaKustuta